Asfalt Çalışmaları İçin Hazırlıklar Başladı

0

Üzümlü Belediyesi tarafından ilçe genelinde yapılacak olan asfaltlama çalışması içi hazırlıklar başladı.

Üzümlü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında dar olan yollar genişletilirken, zamanla asfaltı tahrip olmuş yollarda ise iyileştirme ve asfaltlama çalışmaları yapılacak. Geçtiğimiz yıl Karayolları Bölge Müdürlüğü ile anlaşan belediyemiz E80 karayolundaki sıcak asfaltın söküldükten sonra belediyemize verilmesine yönelik karar alarak ilçedeki genişletilip, düzeltilen yollara bu asfalttan döşenmesini sağlamıştı. Aynı uygulamayı bu yılda gerçekleştirecek olan belediyemiz tarafından E80 karayolundan sökülen sıcak asfalt stoklanmaya başladı.

Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı beraberinde Başkan Yardımcısı Adem Bahar ile asfalt stok çalışmalarını yerinde inceledi.

YOL ÇALIŞMALARI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, ilçe genelinde yol çalışmalarına yağışların geçmesinin ardından başlayacaklarını belirterek “Geçtiğimiz yıl yaptığımız yol çalışmalarına bu yıl kaldığımız yerden devam edeceğiz. Parke ve kilit taşı çalışmalarının yanında asfaltlama çalışmaları da yapılacak. Dar ve düzensiz olan yollarda genişletme ve düzeltme çalışmaları yapıp ardından E80 karayolundan sökülen sıcak asfaltı yollarımıza uygulayacağız. Bu çalışmayı geçen yıl yapmış ve olumlu sonuç almıştık. Bu yılda aynen uygulayacağız. Yaklaşık 10 gün önce E80 karayolundan sökülmeye başlayan sıcak asfaltı belediyemiz araçları ile taşıyıp stoklamaktayız. Yeteri kadar stokumuzu yaptıktan sonra havalarında müsait olmasıyla birlikte yollarımızda çalışmalara başlayacağız” dedi.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.