Çanakkale Şehitleri Üzümlü’de Unutulmadı

0

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı nedeniyle, Üzümlü ilçesinde sabah namazında bir araya gelen ilçe halkı ve Ahıska Türkleri şehitler için dua etti.

Haber: Yakup BAKAR – AA

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı nedeniyle sabah namazında bir araya gelen ilçe halkı ve Ahıska Türkleri, şehitler için Kuran-ı Kerim okuyup dualar ettiler. Çarşı Camisinde sabah namazı öncesi İlçe vatandaşları ve Ahıska Türklerinin katılımı ile düzenlenen program da din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okunup ardından sabah namazı kılındı.

Namazın ardından Üzümlü İlçe Müftüsü Adem Karadeniz, katılımcılara Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı ile ilgili bilgiler verip ardından topluca şehitleri için ve ülkenin birlik ve beraberliği için dualar edildi. Program duaların ardından cami içerisinde cemaate çorba ikramı ile son buldu.

Program hakkında konuşan Üzümlü İlçe Müftüsü Adem Karadeniz, Çanakkale şehitlerini anmak ve ülkenin birlik ve beraberliği için dua etmek amacı ile programı yaptıklarını belirterek “18 Mart 1915 yılında Çanakkale’de şehit olan, bu cennet vatanı bize bırakan aziz şehitlerimizi anmak üzere onları dualarla yad etmek için Diyanet İşleri Başkanlığımızca Türkiye genelinde bütün il ve ilçelerde bir program düzenlendi. Bizde Üzümlü ilçemizde Ahıskalı kardeşlerimizle bir araya gelerek şehitlerimizin ruhuna itafen Kuran okuduk, dua yaptık. Programa Üzümlü halkımız ve Ahıskalı kardeşlerimiz yoğun ilgi gösterdiler. Camimiz doldu. Hep beraber şehitlerimiz için, dualar yaptık. Ülkemizin birlik ve beraberliği için dualarımızı zikir ettik.” dedi.

Programa İlçe Kaymakamı Fatih Acar ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’da katıldı.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.