Fırınlarda Ramazan Pidesi Mesaisi Başladı

0

Üzümlü ilçesinde ramazan ayı dolayısıyla fırınlarda yoğunluk yaşanmaya başlarken pide ustaları da zorlu bir çalışma dönemine girdi.

Haber: Yakup BAKAR – AA

ERZİNCAN (AA) – Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde ramazanla birlikte fırınlarda pide mesaisi başladı. Öğlen saatlerinde pide pişirmeye başlayan fırınlar iftar saatine kadar mesai yapıyorlar. Müşterilerine, sade, susamlı, yumurtalı ve kıymalı olmak üzere gelen siparişe göre pide yapan fırıncılar bir ay boyunca yoğun mesai yapacaklar.

Ekmek fırını sahibi Yakup Karaaslan AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan dolayısıyla pide mesailerinin başladığını belirterek “Ramazan ayı geldi, pide mesaimiz başladı. Sabah 8’den akşam 8’e kadar mesai yapıyoruz. Yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Oruçlu olarak çalışmak biraz daha zor oluyor ama bu zorluğa katlanıyoruz. Sıcaklık çok yüksek. 250 derece ateşin önünde pide pişiriyoruz. Ama  buna rağmen halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Pide ustası Kenan Topçu ise oruçlu olarak 250 derece sıcaklığın önünde pide pişirdiklerini ifade ederek “İklim şartları yaz ayı olmasından dolayı zor. Yaz sıcağında oruçlu çalışmak baya bir sıkıntılı. Hamd olsun Allah bize sabır veriyor bu 250 derecenin karşısında zorda olsa dayanıyor ve pide çıkartıyoruz. Kış ayları olsa daha rahat, daha iyi olur ama şu anda yaz ayı olduğundan dolayı mecburen oruçlu şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.