Köprü Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

0

Üzümlü Belediyesi’nin girişimleriyle ilçede ihtiyaç karşılamayan köprüler DSİ tarafından yenilenmesi devam ediyor.

Üzümlü İlçesi Cimin Deresi üzerinde bulunan ve günümüz şartlarında ihtiyaca cevap vermeyip yetersiz kalan köprüler, Üzümlü Belediyesi’nin talepleri doğrultusunda DSİ tarafından yenileniyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl Çay Mahallesinde bulunan köprünün yıkılıp yeniden yapılmasıyla başlayan çalışmalar bu yılda sağlık ocağı köprüsü olarak bilinen köprüde devam ediyor.

İki aracın zor geçtiği ve araç geçtiği esnada yayaların sıkıntı yaşadığı köprü yapılan çalışma ile yıkıldı. DSİ tarafından yeni yapılacak köprü 11,5 metre genişliğinde olup yaklaşık 200 Bin TL’ye maal olacak.

“YENİ KÖPRÜLER HAYIRLI OLSUN”

Köprü çalışmalarını yerinde inceleyen Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Üzümlü’de yetersiz kalan köprüleri yenilediklerini belirterek “Yıllar önce ilçemizin şartlarına göre yapılan köprüler hem araç hemde insanların ihtiyaçlarına cevap vermiyordu. O dönemlerde ilçemizin yollarına göre yapılan köprüler günümüz şartlarında küçük kalıp üzerinden araç geçtiği esnada yayalara zorluk yaşatıyordu. Göreve geldikten sonra yaptığımız tespitler sonunda DSİ ile yaptığımız görüşmeler sonunda geçtiğimiz yıl ilk köprüyü yenilemiştik. Bu yılda ikinci köprüyü yeniliyoruz. Yenilenen köprüler eskilerin en az üç misli daha büyük olup hem güvenli hemde yaya ve araçlar için ulaşımda rahatlık sağlamaktadır. Yeni köprülerimiz ilçemize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Köprü Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Köprü Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Köprü Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.