Üzümlü, Bayırbağ Köy Yolunda Genişletme Çalışmaları

0

Üzümlü Belediyesi tarafından yapılan yol genişletme çalışmaları kapsamında Üzümlü-Bayırbağ Köy yolunda genişletme çalışmaları yapıldı.

Üzümlü ilçesi yukarı durak mevkisinden Bayırbağ Köyüne giden köy yolunda, belediye ekipleri tarafından yol genişletme çalışmaları yapıldı. Yolun dar olması ve yerleşim yerlerinin artması ile daha fazla kişi tarafından kullanılan yolun ihtiyaçlara cevap vermemesinin ardından genişletme çalışmaları başlatıldı. Arazi sahipleri ile belediye arasında yapılan anlaşma doğrultusunda yolun çift şeritli hale getirilmesi planlanmış olup belediye ekipleri tarafından arazi kenarlarında yola yakın olan ağaçlar kesilerek hem yol genişletilmiş olup hemde dar olan yollarda görüş açısı genişletilmiştir.

Yol genişletme çalışmalarının birinci aşaması olan ağaç kesimleri son bulmuş ardından yolda düzenleme çalışması yapılıp son olarak ise sıcak asfalt ile çalışmalar son bulacaktır.

Çalışmalar ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Bayırbağ’da Ekşisu’ya kadar ilçe içinden geçen yolun tamamen genişletilip sıcak asfaltla kaplanacağını belirterek “Bu yollarda geçmiş zamanlarda çalışmalar yapılmış fakat özellikle Üzümlü duble villa konutları ve Bayırbağ TOKİ konutlarının yapılması insanların bu evlere yerleşmesi ile bu yolların kullanımı oldukça artmıştır. Bu yollarda geçtiğimiz günlerde doğalgaz kazı çalışmaları yapılmış bizde bu çalışmaların ardından yol genişletme ve asfalt çalışmaları başlattık. İnşallah en kısa sürede çalışmalarımızı bitirip bu yolları daha geniş ve sıcak asfalt yapılmış halde hizmete sunacağız.” dedi.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.