Üzümlü-Bayırbağ Yolu Sıcak Asfaltla Kaplanıyor

0

Üzümlü-Bayırbağ Köy yolunda yapılan genişletme ve düzeltme çalışmalarının ardından sıcak asfalt kaplama çalışmaları yapılmaya başlandı.

Üzümlü ilçesi yukarı durak mevkisinden Bayırbağ Köyüne giden köy yolunda, belediye ekipleri tarafından yapılan yol genişletme çalışmalarının ardından Erzincan İl Özel İdaresi tarafından sıcak asfalt kaplama çalışmalarına başlandı. Yolun dar olması ve yerleşim yerlerinin artması ile daha fazla kişi tarafından kullanılan yolun ihtiyaçlara cevap vermemesi sonucu Üzümlü Kaymakamlığı, Üzümlü Belediyesi ve Bayırbağ Köy Muhtarlığının aldığı karar doğrultusunda yapılan çalışmalar ile 2,6 kilometrelik Üzümlü-Bayırbağ yolu modern bir yol haline geliyor.

Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve Bayırbağ Köy Muhtarı Yaşar Eser, sıcak asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler alıp ilk asfaltı beraber döktüler.

Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Üzümlü-Bayırbağ yolunun yeni modern haliyle çok daha güzel olacağını belirterek “Yaklaşık 20 gün önce başladığımız Üzümlü-Bayırbağ yolu genişletme ve düzeltme çalışmalarının ardından bugün sıcak asfalt çalışmalarına başladık. Kaymakamlık, belediye ve köy muhtarlığımızla yaptığımız ortak çalışma ile bu yol artık çok daha modern bir hale geliyor. İl Özel idaresi Müdürlüğümüzün ekipleri tarafından 2,6 kilometrelik yol sıcak asfalt kaplanıyor. Bu çalışmanın ardından Üzümlü-Ekşisu yolunda aynı çalışmayı yapacağız. Bu çalışmada emeği geçen başta Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş olmak üzere herkese teşekkür ediyor, yeni yolumuzun hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.