Üzümlü Belediyesine Yeni İtfaiye Aracı

0

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Üzümlü Belediyesine yeni itfaiye aracı hibe edildi.

Üzümlü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren iki adet itfaiye aracının günümüz şartlarında yetersiz kalması, ayrıca Üzümlü’ye yerleştirilen Ahıska Türklerinden dolayı ilçe nüfusunun artarak 10 bine yaklaşmasınında getirdiği gereksinimle Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’nın girişimleri ile Türkiye Belediyeler Birliği tarfından Üzümlü Belediyesine yeni itfaiye aracı hibe edildi.

6 Tonluk yeni itfaiye aracı başta Üzümlü ilçesi olmak üzere çevre belde, köy ve şehir merkezindeki yangınlara müdahale etmek için hizmete başladı. Yeni itfaiye aracının tesliminin ardından aracı inceleyen Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve İtfaiye Müdürü Selami Karatepe, yeni aracın hayırlı olmasını dilediler.

“YENİ İTFAİYE ARACIMIZ HAYIRLI OLSUN”

En önemli ihtiyaçlardan birini karşıladıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, “Üzümlü Belediyesi bünyesinde 2 adet itfaiye aracımız hizmet vermekteydi. Bunlardan bir tanesi en az 25 yıllıktı ve artık ihtiyaçları karşılamıyordu. Bizde bu ihtiyacımızı Milletvekillerimiz Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram’a ilettik. Sağolsunlar onların destekleri ile belediyemiz kasasında herhangi bir ücret çıkmadan Türkiye Belediyeler Birliği tarafından belediyemize yeni itfaiye aracı hibe edildi. Aracın hibe edilmesinde emeği bulunan Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş’a da teşekkürlerimi iletiyorum. İlçemizin bir ihtiyacını daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu itfaiye aracının yanına bir tane daha tam donanımlı itfaiye aracı alacağız. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.