Üzümlü Gençlik Merkezi’nin Temeli Atıldı

0

Üzümlü Belediyesi’nin girişimleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımına başlanılan Üzümlü Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı.

Üzümlü ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kazandırılan Üzümlü Gençlik Merkezi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’nın yaptığı ön çalışmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na sunulunan projenin kabulünden sonra Üzümlü Gençlik Merkezi’nin temeli atıldı.

Üzümlü Belediyesine ait eski sebze halinin bulunduğu alandan 2 bin 200 metre kare arsa tahsisi yapılan gençlik merkezi, bin 800 metre kare kapalı alana yapılacak. Gençlik merkezi 1 adet spor salonu, 4 adet etkinlik salonu, 1 adet seminer salonu, 1 adet soyunma odası, 2 adet personel odası ve 1 adet kafeteryadan oluşuyor.

Gençlik merkezinin temeli Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu’nun katılımıyla atıldı.

GENÇLERİMİZE SÖZÜNÜ VERMİŞTİK, HAYIRLI OLSUN

Temelin atılmasının ardından bir açıklama yapan Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, ilçenin en büyük eksikliklerinden birini daha tamamlayacaklarını belirterek “Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizin eksikliklerini bir bir belirleyip gerekli çalışmalar ile ilgili yerlere sunduk. Bu eksikliklerden biride ilçemiz gençlerinin spor ve etkinlik yapabilecekleri bir merkezdi. Geleceğimizin teminatları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, yeni bir şeyler öğrenebilecekleri ve sosyalleşecekleri gençlik merkezi için temel atıldı. Yaptığımız ön çalışmalarla birlikte ve Milletvekillerimiz, Kaymakamımız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz ile yaptığımız istişareler ile belediyemize ait arsayı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsis ederek bu önemli projenin başlamasını sağladık. Üzümlü gençleri artık bu modern merkezde sportif ve kültürel etkinlikleri yapacaklar. Temelini attığımız merkez 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Bu güzel projede emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum. Üzümlülü gençlerimize sözünü verdiğim gençlik merkezi şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar ve Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu’da gençlik merkezinin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

21.07.2017 tarihinde bitirilmesi planlanan gençlik merkezi 2,5 milyon TL’ye maal olacak.

Üzümlü Gençlik Merkezi'nin Temeli Atıldı

Üzümlü Gençlik Merkezi'nin Temeli Atıldı

Üzümlü Gençlik Merkezi'nin Temeli Atıldı

Üzümlü Gençlik Merkezi'nin Temeli Atıldı

Üzümlü Gençlik Merkezi

Üzümlü Gençlik Merkezi

Üzümlü Gençlik Merkezi

Üzümlü Gençlik Merkezi

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.