Üzümlü Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

0

Giresun’da düşen askeri helikopterde hayatı kaybedenlerden Jandarma Uzman Çavuş Adem Kara’nın eşi 28 yaşındaki Sema Kara, memleketi Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde toprağa verildi.

Giresun’un Alucra ilçesi Tohumluk köyü kırsalında içerisinde üst düzey askeri yetkililerin de bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu yaşamını hayatını kaybeden 7 kişiden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Adem Kara’nın eşi 28 yaşındaki Sema Kara, memleketi Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde toprağa verildi.

Giresun’da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Erzincan Havalimanına getirilen Kara’nın cenazesi, cenaze aracı ile Üzümlü ilçesi Fatih Mahallesinde ki babaocağına getirildi. Burada okunan Kur’anı Kerim’in ardından helallik alındı. Bu esnada Kara’nın annesi 61 yaşındaki Hacer Yeniçeri ve yakınları göz yaşlarına boğuldu. Alınan helalliğin ardından Kara’nın cenazesi Üzümlü Çarşı Camisine götürüldü.

Cenazeye katılanların cami avlusuna sığmaması sebebi ile cenaze namazı caminin yanında bulunan boş arsada kılındı.

İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İlçe Kaymakamı Fatih Acar, İlçe jandarma Komutanı Yüzbaşı Enis Kurt, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, cenaze yakınları, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dün gece kızının kazada hayatını kaybettiğini öğrenen Sema Kara’nın babası 60 yaşındaki Fahrettin Yeniçeri gözetim altında bekletildiği Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ambulansla alınarak cenaze namazına getirildi. Sedye ile kızı için saf tutan acılı babaya sağlık görevlileri sıkça müdahale etti.

Kılınan cenaze namazının ardından askerler tarafından Kara’nın tabutu omuzlara alınarak ilçe mezarlığına götürülmek istendi. Askerlerin omuzlarında bir süre götürülen tabuta Kara’nın yakınları ve vatandaşlar müdahale ederek kendileri mezarlığa kadar taşıdılar. Kara’nın cenazesi burada gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş tarafından Kaya’nın abisi Bilal Yeniçeri’ye tabutun üzerine sarılı olan Türk Bayrağı’nı öperek verdi.

 

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.