Üzümlü’de 18 Mart Ruhuna Çorba İkramı Yapıldı

0

Üzümlü Belediyesi tarafından Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dolayısıyla sabah namazı sonrası çorba ikramında bulunuldu.

Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Çarşı Camisi’nde sabah namazında Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı nedeniyle şehitleri anma programı düzenlendi. Çarşı camisinde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, AK Parti Üzümlü İlçe Başkanı Selami Karatepe, İlçe Müftüsü Adem Karadeniz ve ilçe halkı katıldı.

Yoğun katılım ile düzenlenen anma programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından sabah namazının kılınması ile devam eden programda İlçe Müftüsü Adem Karadeniz tarafından şehitler ve vatan için dualar edildi. Dua programının ardından Üzümlü Belediyesi tarafından vatandaşlara çorba ikram edildi.

– BAŞKAN SAZLI ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUALAR ETTİK

Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda çorba ikramında bulunduklarını belirterek “Bugün Çarşı Camisi’nde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Şehitlerimizi hatırlamanın ve onlar için dua etmenin mutluluğunu yaşadık. Şehitlerimizin hatıralarına çorba ikramı yapıldı. Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm yaralılarımıza, gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Allah devletimizi ve milletimiz her türlü musibetlerden koruyup birlik ve dirlik nasip etsin” dedi.

İlçe Müftüsü Adem Karadeniz ise Kur’an-ı Kerim ve dualarla şehitleri andıklarını belirterek, son dönemlerde gerçekleştirilen terörle mücadele kapsamında şehit düşen güvenlik güçleri ile vatanının bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitler için dua ettiklerini ifade etti.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.