Üzümlü’de 30 Ağustos Zafer Bayramı

0

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü Türkiye genelinde olduğu gibi Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde de törenle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Üzümlü’de tören düzenlendi. Hükümet konağı binası önündeki Atatürk Anıtıına çelenk konulmasıyla başlanılan törene Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Gök, kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Başçavuş Hakan Demir, 30 Ağustos’un Türk tarihi için çok önemli bir gün olduğunu ifade ederek “30 Ağustos zaferi, Türklere, 26 Ağustos 1071 Malazgirt’de Anadolu’ya açılmış olan ilk büyük kapının, 852 yıl sonra tekrar ve sonsuza dek ona açık duracağını hatırlatan kutsal bir işarettir. Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyetini korumak için gerektiğinde nice 30 Ağustos’lar yaratacak güçte ve kabiliyettedir. Bugün de ülkemizin bütünlüğüne el uzatmaya kalkan hainlere gereken dersi vermekte, Cumhuriyetimizi yıkmak isteyen dış ve iç düşmanların karşısında olmaya devam etmektedir. Atatürk’ün ordusu, gelecekte de Türk vatanının bütünlüğünü ve milletinin huzur ve refahının sağlanmasının önüne çıkabilecek tehditlere karşı, sarsılmaz bir kale olarak sonsuza dek durmaya devam edecektir.” dedi.

Konuşmanın ardından tören Kaymakamlıkta protokol tarafından tebriklerin kabulü ile son buldu.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.