Üzümlü’de Çöp Konteynerleri Yenileniyor

0

Üzümlü Belediyesi, “Daha temiz bir Üzümlü” sloganı ile ilçedeki çöp toplama konteynerlerinin tamamını yenilemeye başladı.

Üzümlü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçede ki caddelerin ve sokakların daha temiz tutulması için çöp konteynerlerinin tamamını yeniliyor. Geçtiğimiz yıl başlanılan yenileme çalışmaları bu yılda aralıksız olarak devam ediyor. Belediye tarafından 2015 ve 2016 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulan çevre temizliği projesi ile tamamı hibe olmak üzere geçtiğimiz yıl 330 adet ve bu yıl  ise 295 adet olmak üzere toplamda 625 adet çöp konteynerleri alındı.

Kısa zamanda caddelerdeki, sokaklardaki ve okul bahçelerindeki değişmeyen eski metal konteynerlerin tamamı kaldırılarak onların yerine yeni 400 litre galvanizli  konteynerler yerleştirilecek.

“DAHA TEMİZ BİR ÜZÜMLÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Yapılan çalışma ile ilgili konuşan Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, daha temiz bir Üzümlü için çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirdiklerini ifade ederek “Göreve geldiğimizde ilçemizde çöp konteyneri sıkıntısı vardı. Bu sıkıntıyı görerek hemen proje çalışmalarına başlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza proje sunduk. Sağolsunlar projelerimiz kabul görerek ilk yıl 330 adev ve bu yılda 295 adet olmak üzere toplamda 625 adet 400 litre galvanizli  konteyner hibe aldık. Geçtiğimiz yıl gelen konteynerler gerekli görülen yerlere konuldu. yeni gelen konteynerlerde belirlediğimiz yerlere en kısa sürede konulacak. İlçemizin her mahalle, cadde ve sokaklarına yeni alınan bu çöp konteynerleri ile çöpler toplanacak. Sağlığı tehdit eden ve görünüşü hoş olmayan,  çöp kovaları kaldırılarak, ilçemiz daha temiz ve daha düzenli bir çevreye sahip olacaktır. Üzümlü’nün bütün cadde ve sokaklarını evimizi temizlediğimiz gibi temizlemeye çalışıyoruz. Bir yandan yenilediğimiz temizlik araçlarımızla, bir yandan çevreye ve insan sağlığına zararlı olmayan, görüntü kirliliği oluşturmayan yeni çöp konteynerlerimizle Üzümlü’nün her noktasını temiz tutuyoruz” dedi.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.