Üzümlü’de Doğalgaz Kazı Çalışmaları Başladı

0

Üzümlü’de doğalgaz çalışmaları yapılan dualar ve kesilen kurbanın ardından Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’nın iş makinesini kullanarak ilk kazıyı yapması ile başladı.

Üzümlü’nün en büyük hayallerinden biri doğalgaz artık gerçek oluyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Üzümlü ilçesine yaptıkları ziyarette “Üzümlü’ye doğalgaz gelecek” sözünün verilmesinin ardından başlayan doğalgaz çalışmaları kapsamında kazı çalışmaları başladı.

Üzümlü Belediyesi önünde düzenlenen törene Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Enerya Erzincan İşletme Müdürü Serdar Karaca, Üzümlü AK Parti İlçe Başkanı Selami Karatepe, Üzümlü İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Osman Özsoy, Üzümlü İlçe Müftüsü Adem Karadeniz katıldı. İlçe Müftüsü Karadeniz’in yaptığı duanın ardından kurban kesildi. Daha sonra Başkan Sazlı, baretini takarak iş makinesini kullanarak ilk kazıyı yaparak çalışmaları başlattı.

“HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Kazı çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Üzümlü’nün en büyük hayallerinden birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Üzümlü ilçesine yaptıkları ziyarette “Üzümlü’ye doğalgaz gelecek” sözü ile başlayan çalışmalarımızda bugün ilk kazıyı yaptık. Dua ve kurban kesimi ile başladığımız çalışmalar ilçemizin 3 ayrı noktasından başladı. İlgili firma tarafından kazılar hızlı bir şekilde yapılıp doğalgaz hattı döşenecek. İnşallah çalışmaların sonunda halkımız Eylül ayı sonunda konforlu ve ekonomik yakıt olan doğalgaza kavuşup evlerinde kullanmaya başlayacaklar. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, Milletvekillerimiz Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram olmak üzere tüm emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.