Üzümlü’de “Vatan İçin Nöbetteyiz” Programı

0

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi, Üzümlü ilçesinde “Vatan için nöbetteyiz” programı ile protesto edildi.

Erzincan’ın Üzümlü ilçe merkezinde bir araya gelen ilçe halkı ve ilçede iskan edilen Ahıska Türkleri, ellerinde Türk bayrakları ile “Vatan için nöbetteyiz” programına katıldı. Programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Üzümlü İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve AK Parti İlçe Başkanı Selami Karatepe katıldı.

İlçe Müftüsü Adem Karadeniz tarafından Kuran’ı Kerim okunması ile başlayan programda Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle olmak üzere programa katılan protokol üyeleri meydanları boş bırakmayan vatandaşlara teşekkür konuşması yaptılar.

Üzümlü Çarşı merkezinde bir araya gelen ilçe halkı ve Ahıska Türkleri, ellerinde Türk Bayrakları demokrasi nöbetlerini sürdürürken Üzümlü sakinlerine eşlik eden Vali Arslantaş, burada konuşma yaparak, gündeme ilişkin son durumu değerlendirdi. Olağanüstü hal kanunun hiç bir vatandaşı etkilemediğini, aksine vatandaşın güvenliğinin arttığını söyleyerek Üzümlü ilçesine bu süreçte göstermiş olduğu duyarlılığından dolayı teşekkür eden Erzincan Valisi Ali Arslantaş konuşmasına şöyle devam etti; “üç gün önce Refahiye ilçemizde idim, bugün Üzümlü ilçemizdeyim. Meydanları dolduran herkese teşekkür ediyorum. 15 Temmuz 1099’da tam 917 yıl önce harçlılar Kudüs’ü işgal ettiler. 917 yıl sonra bu defa bu harçlı beslemesi üniformalı teröristler sizin iradenizi, memleketinizi işgal etmeye çalıştı. Bu tarihler boşu boşuna seçilmiş tarihler değil. 15 Temmuz’da akşam saat 10:30 gibi tüm güvenlik teşkilatımızı göreve çağırdık, teçhizatlarını teslim ettik ve son kurşuna kadar mücadele vererek asla teslim olunmayacak dedik. Bir kısım cuntacılar darbe için hazırlık içerisinde idiler. Ancak bunların hesap etmediği bir şey vardı. 3. Ordu Komutanımız devletimizin yanında idi. Devletimiz, tüm kurum ve kuruluşları ile dimdik ayakta. Devletimizin bildiği bir şey var ki; olağan üstü hal ilan ederek bu nöbeti ısrarla istiyorlar. Olağan üstü hal durumunda hava kararınca sokağa çıkma yasağı olur. Ancak burada ezberler bozuldu. Sabaha kadar vatandaşlar sokakta. Demek oluyor ki bu olağanüstü hal size değil, üniformalı, kravatlı ve cübbeli teröristlere karşı. Onlarla mücadele etmeye karşı. Vatandaşımızın normal yaşantısı bugün daha güvenli olarak devam etmektedir.  Olağanüstü Hal kanunu uygulanmaya başlandıktan sonra neler oldu? Malumlarınız dün itibariyle 149 tane general ve amiralin rütbeleri söküldü. Yine 1099 subay ve 436 astsubayın rütbeleri söküldü. Türkiye’de bunlar olurken bizim Erzincan’ımızda ne oldu ? 2’si general, 3’ü albay toplam 40 askeri personel tutuklandı. Toplam tutuklu sayısı bugün itibariyle 75. Hakkında idari ve adli işlem yapılan kişi sayısı 393. Bunları yaparken kesinlikle vatandaşlarımız kendileri ile ilgili bir endişe duymasın. Bir tane masumun canın yakmaktan Allah’a sığınırız. Fakat devletimizin kılcal damarlarına kadar sızmış bu hainleri teker teker bulup çıkarmak bizim boynumuzun borcu. Yer yüzünde ve gök yüzünde bizi korkutacak ve mağlup edecek tek güç Allah’tır, Allah’ta bizimledir.” Dedi.

 

 

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.