Vali Kahraman, İlçemizdeki Yatırımları İnceledi

0

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Üzümlü ilçesini ziyaret ederek ilçedeki yatırımları yerinde inceledi.

Ziyaret kapsamında ilk önce hükümet konağına gelen Vali Kahraman, tüm ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımı ile yapılan toplantıya başkanlık ederek eğitim ile ilgili sorunları masaya yatırdılar.

Toplantının ardından Vali Kahraman ve beraberindekiler ilçede yaşanan sulama suyu problemini bitirmek amacı ile Üzümlü Belediyesi tarafından projelendirilip Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenerek, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen “Üzümlü KÖS Göleti Projesi” çalışmalarını yerinde incelediler.

Ardından yine belediye tarafından yapılan proje ile ilçenin sokak aydınlatmasında kullanılacak elektrik üretimi için yapılan KUDAKA destekli “Güneş Fatura Göndermez” isimli projeyi inceleyip Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’dan bilgiler aldılar.

Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, bu projenin hayata geçmesinde en büyük emeğin Vali Süleyman Kahraman’a ait olduğuna dikkat çekti. Belediye olarak projeyi yaptıklarında en büyük destekçilerinin Vali olduğunu söyleyen Başkan Ahmet Sazlı, her zaman yanlarında olan Vali Kahraman’a teşekkür etti.

Vali Süleyman Kahraman ise başarılarından dolayı Başkan Ahmet Sazlı’ya ilçe kaymakamı Fatih Acar ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Vali Kahraman’a ziyaretinde Vali Yardımcıları Fatih Kaya, Ahmet Türköz, Üzümlü İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı eşlik etti.

Paylaş.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.